БАНКОВИ СМЕТКИ И ПРЕВОДИ


Разплащателна сметка "Help"
                                              
 Описание:
                    Разплащателната сметка на "БКСБанк АД" –  Най-удобния и лесен начин да се разплащате на всякъде и по всяко време, без да цапате ръцете си с мръсни пари и носене на тонове ненужни стутинки в вашето портмоне. Рационализирайте вашите средства в една сметка и с помощта на нашата банкаво карта, позволяваща тази услуга да бъде осъществена по лесен и точен начин, се разплащайте с минимум усилия и минимални такси. – Трудните неща всъщност са създадени от множество лесни !


              Тарифата за таксите и сумата за внасяне при откриване на разплащателната сметка:
Валута
Сума
Лихвен процент
Вид лихвен процент
Срокова
Такси/Съответно
     За поддържане на сметка
     За теглене на су ми
     За Обслужване
     За разплащане
Лева
10 – няма лимит
0%
няма
няма
            ·         1 лв/месец
            ·         1 лв/месец
            ·         1 лв/месец
            ·         1,50 лв/покупка
Евро
10 – няма лимит
0%
няма
няма
            ·         1 Евро/месец
            ·         1 Евро/месец
            ·         1 Евро/месец
            ·         1,50 Евро/покупка















Характеристики:
- Предимства:
1.    Лесно и Бързо разплащане на покупките, които извършвате.
2. Минимални такси за поддържане на всички компоненти на разплащателната сметка.
3.    Нуждата от носене на пари в брой се съкращава до минимум.
4.   Регистриране в нашата томбола за Вип Клиенти на нашата банка и по-специално достъп до промоционалните ни продукти.
5.    Възможност за смяна на валутата.

- Недостатъци:
1. Нуждата от Откриване на разплащателна сметка в клон на банката (обслужването отнема около 5-10 минути. При Предварително запознанство с документите онлайн може и по-бързо)

- Условия:
1.  Да внесете минимум 10 лева в сметката при откриване.
2.  Да имате навършени 18 години.
3. При неналичност на средства в сметката трябва да се довнасят. (В противен случай сметката се закрива)

При кандидатстване:
Ако искате да откриете разплащателна сметка пишете на Е-Mail:mediumbank@gmail.com ,като E-мейла ви трябва да съдържа 3 Ви имена както и номер за връзка.Ще ви бъде уговорена среща с експерт.
ДОКУМЕНТИ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ:





Депозитна Сметка "Активна валута"

Вече разполагате с депозит „Активна валута” - с него може да превалутирате средствата си по всяко време. Ако искате да промените валутата, не е нужно да закривате депозита си, да губите лихвата или да плащате допълнителни такси.  Просто променете валутата на настоящия си депозит. Запазете начислената лихва. И спечелете сигурност за средствата си .
  
Срок
левове
евро
щ. долари
3 месеца
0,40%
0,35%
0,20%
6 месеца
0,45%
0,45%
0,30%
12 месеца
0,50%
0,55%
0,45%

Каква е минималната сума за откриване?
- 1 000 лева/ евро/ щ.долара – за 6м и 12м депозит „Активна валута“ - 10 000 лева/ 5 000 евро/ щ.долара – за 3м депозит „Активна валута“
Между колко валути може да се избере?
Български лев (BGN), Евро (ЕUR), Американски долар (USD)
Променят ли се срокът и лихвеният процент?
Депозитът може да бъде превалутиран многократно, като това не води до предсрочно прекратяване или промяна на срока на депозита. Превалутирането на главницата и начислената до момента лихва става по курс купува/продава на съответните валути, обявен от Банката към момента на упражняване на опцията. Банката продължава да начислява лихва по актуалния лихвен процент на депозит „Активна валута” в съответната валута, в която се превалутира, при запазване на първоначално договорения срок. Лихвеният процент след превалутиране е в сила до падежа на депозита или до следващо превалутиране. Лихва не се начислява единствено при предсрочно прекратяване на депозита.
Подновява ли се депозитът автоматично?
Да, на падеж депозитът се подновява автоматично съответно като 3,6 или12-месечен депозит „Активна валута”, при съществуващите към момента на падежиране условия и лихвени проценти.
Защо да изберете този депозит? 
1. Имате възможност за многократно превалутиране на средствата без закриване на сметката и без такса.
2. Запазвате фиксирана доходност на средствата си за целия период или до следващото превалутиране.




Набирателна сметка –  „ Развитие “


Регистрирате новоучредено дружество или вече имате такова, но искате да увеличите капитала му ? Поздравления ! Ние предлагаме точно това , което търсите , а именно услугата набирателна сметка ! Вие ни предоставяте средствата си , а ние ги съхранява отговорно ! 


 
Такси
* Такса за откриване на сметката -  55 лв.

* Такса за поддържане на сметката – няма 

* Такса за закриване на набирателна сметка -25 лв.

* Такса при извечения на хартиен носител - 10 лв.










Предимства :  

1. Откриването на набирателна сметка е еднократна банкова услуга, т.е това, че сте открили набирателна сметка при нас в никакъв случай не ви задължава за в бъдеще да продължите да работите с нашата банка.
2.След регистрацията на фирмата можете просто да изтеглите капитала и да закриете безплатно сметката .
3. Ние издаваме най - бързо и на най - добра цена документ за внесен капитал , с който можете да откриете набирателна сметка.
4. След създаването на набирателна сметка в банката, можете да заплатите и държавната такса за регистриране на фирмата. 

Недостатъци : 
 
1. При набирателната сметка по дефиниция не могат да се извършват разпоредителни действия като – внасяне (с изключение на уставния капитал), нареждане на преводи, получаване на преводи и теглене (с изключение на уставния капитал).
2. Средствата по набирателна сметка се блокират за периода до регистриране на съответно събитие , за което са необходими.
3. Таксите за услугата откриване на набирателна сметка за капитала.

Условия : 

1. Минималният размер на  капитала е 2лв.
2.  Желателно е внасянето на паричен капитал съответстващ обема на фирмата Ви.
3. Може да се открие сметка на корпоративен клиент от оторизираните за дружеството лица: управляващи и представляващите дружеството, както и упълномощени от тях за целта лица.

Начин на откриване : 

Ако  желаете да откриете набирателна сметка , която да използвате във връзка с дружеството си и сте избрали за това нашата банка ни пишете на е-mail: mediumbank@gmail.com, като в него попълните всички формуляри и придружени  изискуеми документи . След което документацията ще се преглежда от служител на банката и на клиента ще се присвоява клиентски номер, сметката се открива и номерът й се предоставя на клиента. Внася се уставния капитал  и се заплащат съответните такси, ако има такива. 



Необходими документи : 

Искане заоткриване на банкова сметка




Копия от личните карти на лицата, оправомощени да се разпореждат с парите по сметката

Протокол за учредяване на дружеството/решение за увеличение на капитала на дружеството





Ликвидационната сметка


Информация
Ликвидационната сметка е вид особена разплащателна сметка, специално предназначена за съхранение на пари на дружества, обявени в ликвидация. Сумата по сметката не може да бъде използвана за разплащания за други цели, извън посочените в договора и подлежи на разпореждане само при условията, залегнали в него. Ликвидаторът има право да се разпорежда със средствата по ликвидационната сметка само лично. В случай, че са определени повече от един ликвидатори, същите имат право да се разпореждат със сумите по сметката само заедно.Банката открива и поддържа ликвидационни сметки в лева и в eвро.

Параметри
· Валута: BGN, EUR;
· Минимален неснижаем остатък: 50 валутни единици;
· Срочност: Безсрочна
· Лихвен процент: олихвяване съгласно лихвения бюлетин на банката
· Такси и комисиони: съгласно тарифата на банката за клиенти, юридически лица

Лихви,Такси и Комисионни

Съгласно Тарифа за лихвите, таксите и комисионите за юридически лица.
Депозираните средства по сметки в Интернешънъл Асет Банк АД са гарантирани съгласно Закона за гарантиране на влоговете в банките.

Полезна информация – необходими документи за откриване на ликвидационна сметка:
· Искане за откриване на банкова сметка
· Спесимен от подписите на лицата, които имат право да се разпореждат с парите по сметката от името на корпоративния клиент, и печат на фирмата
· Актът, с който са оправомощени лицата, които да се разпореждат с парите по сметката
· Копия от личните карти на лицата, разпоредители по сметката
· Копие от акт за обявяване на ликвидацията и за назначаване на ликвидаторите, заверено от органа, издал акта
· Удостоверение за актуално правно състояние на дружеството, от което е видно кои са ликвидаторите, или решение за вписването на ликвидаторите, или разпечатка от Интернет страницата на Търговския регистър към Агенцията по вписванията на вписаните обстоятелства за съответния клиент, заверена от ликвидатора/ликвидаторите.



Видове банкови сметки

1. Разплащателни сметки - използват се за съхранение на пари, които са платими на клиента и могат да бъдат изтеглени в брой или да се използват за плащания, без да е необходимо банката да бъде предизвестена за това.

2. Депозитни сметки - използват се за съхранение на пари и са платими с определен срок за предизвестие или при други условия за плащане, предварително определени с договор. Те се разкриват най- често при откриване на срочни депозити (седмични, месечни, годишни).

3. Сметки на разпоредители с бюджетни средства (бюджетни) - откриват се за съхранение на пари на разпоредителите с бюджетни средства и пари, отпуснати от бюджета на други лица.

4. Спестовни сметки - в тях се съхраняват пари на граждани срещу издаване на спестовна книжка или друг документ, съдържащ идентични данни.

5. Набирателни сметки - използват се за съхранение на пари, предоставени за разпореждане на клиента на банката от негово поделение, не обособено като самостоятелно лице, или за учредяване на юридическо лице.

6. Акредитивни сметки - в тях се блокират средства, когато има договорено плащане с акредитив за погасяване на задължение на клиента към трето лице, като плащането се извършва при изпълнение на условията, поставени при откриването на акредитива.

7. Ликвидационни сметки - в тях се съхраняват пари на лица, които са обявени в ликвидация.

8. Особени сметки - в тези сметки се съхраняват пари на лица, за които е открито производство по несъстоятелност.

Предимства на отделните начини начини на плащане

плащане в брой – става бързо и лесно;

безкасово – ускорява се паричното обръщение, по-ниски разходи, контрол върху паричните средства, сигурност, спомагат за развитие на икономиката;

кредитен превод - плащането се извършва бързо и лесно. Липсват условия, които трябват да бъдат изпълнени, за да се извърши превода. При авансови плащания се премахват рискове, свързани с плащането. Показва се доверие към длъжниците.

директен дебит - плащането се извършва сравнително бързо и лесно и сравнително евтино по инициатива на получателя. Сигурност на плащането, премахва се риска от нежелание платецът да нареди превода;

електронни платежнни инструменти - клиентът винаги разполага с пари, независимо какъв ден от седмицата е, той е предпазен от кражба на налични пари, плащанията се извършват бързо и има възможност да получи кредит от банката;

акредитив -  по-изгодна е за получатепя на парите, сумата може да се ползва веднага; рискът за него е свързан с прекратяване действието на акредитива поради неплатежоспособност на платеца; плащането се извършва само при изпълнение на търговските договори; банката покрива акредитива, като предоставя кредит за неговото изпълнение, ако платецът не е в състояние в момента да плати;

чек - плащането се извършва сравнително бързо и лесно и сравнително евтино по инициатива на получателя. Осигурява се сигурност и се премахва риска от нежелание платецът да плати. Има две възможности за предявяване на плащането по касов и по банков път. При чековите плащания банките не отговарят за законността на търговските договорености. За тези услуги получават съответните такси и комисионни. Възможност за предоставяне и на други рентабилни услуги, с които да привличат клиенти.


Недостатъци на отделните начини на плащане

плащане в брой - всички разплащания над 10 хил. лв. от фирми и граждани  се извършват по банков път;

кредитен превод - риск да не се плати, поради нежелание от страна на платеца или липса на средства по неговата банкова сметка. Неизпълнението и просрочването на задълженията от страна на платеца забавят оборота и възвръщаемостта на авансирания капитал и крият опасности, свързани с ликвидността и рентабилността на получателя;

директен дебит - за извършване на плащането трябва да се изпълнят всички условия, вписани в Съгласието за директен дебит. Съществува и риск да не се плати, поради липса на достатъчно средства по сметката на платеца, което се отразява върху обращаемостта на капитала, ликвидността и рентабилността на получателя;

електронни платежнни инструменти - съществува определен риск за фалшифициране на материалния или електронния носител, за блокиране на паричните автомати поради аварии, за проблеми със защитата на ЕПИ при ползване на Интернет;

акредитив - по-големи такси и комисиони, блокират се по-големи средства на наредителя, които той не може да използва;

чек - съществува риск да не се плати, поради липса на достатъчно средства по сметката на издателя, което се отразява върху обращаемостта на капитала, ликвидността и рентабилността на получателя.



Условия за откриване на банкова сметка на физически и юридически лица

Откриване на сметки на юридически лица - банковата сметка се открива по желание на клиента, който подава в избраната от него банка Искане за откриване на банкова сметка. Към искането фирмите  прилагат следните документи: спесимен от подписите на лицата, които имат право да се разпореждат с парите по сметката от името на титуляра на сметката; акт, с който са оправомощени лицата, имащи право да се разпореждат с парите по сметката; удостоверение за регистрация; извлечение от учредителния акт; удостоверение за регистрация по БУЛСТАТ; удостоверение за данъчна регистрация.

Откриване на сметка от физическо лице – тогава към искането се представят: лични документи и декларират пред служител от банката, че са запознати с условията на банката за откриването, воденето и закриването на банковите сметки.
След представяне на документите, банката преценява и взема решение по Искането за откриване на сметката. При отказ не е длъжна да мотивира решението си. Сметката се открива след сключване на писмен договор с клиента.
Когато се откриват сметки на организации с идеална цел, банката изисква копие от устава на организацията, правилника за дейността и договор за управление на организацията.
При откриване на сметки на граждани, клиентите предоставят своите лични данни (име, адрес, професия и др.), както и образец на подписа си. Когато се откриват разплащателни, картови, депозитни или спестовни сметки, техният подпис се съдържа в договор и банките не изискват отделни спесимени, при положение, че със средствата по банковата сметка няма да се разпореждат други лица. Гражданите могат при определени условия да откриват сметки и на малолетни лица. Обикновено тези сметки са спестовни и банките ги разкриват с цел да привлекат нови клиенти, след като лицата навършат пълнолетие.








Няма коментари:

Публикуване на коментар